Forumi Universi shqiptar

You are not connected. Please login or register

Kupa e Shqipërisë: Teuta fiton, Shkumbini barazon

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Admin

avatar
Mars 24, 2010

U luajtën sot dy ndeshjet gjysëmfinale të Kupës së Shqipërisë.
Ndeshjet u zhvilluan në Kavajë dhe në Durrës që nxorrën edhe emrat e të gëzuarve , Teuta dhe Shkumbini.
Skuadra e Teutës apo sic njihet më mirë me emrin “Djemtë e detit “ mposhtën 1-0 Vllazninë të Shkodrë.Ndërsa në stadiumin e Kavajës Besa nuk ka arritur asgjë më shumë se një barazim 1-1 që i shkon në favor të Shkumbimit të cilëve i mjafton që ndeshjen si vendas ta mbyllin se paku me një barazim pa gola.
Tani në ndeshjet e kthimit do të favorizohen dy skuadrat vendase Teuta dhe Shkumbini të cilët do ta kenë më të lehtë para tifozëve të tyre.
Kupa e 58-të e Shqipërisë
Gjysmëfinalet:
24.03.2010
TEUTA-VLLAZNIA 1-0
Shënues:
Mile 45′
BESA-SHKUMBINI 1-1
Shënues: D.Xhafaj 26’ / Bakiu 5’

B: Lajmesport

http://univers.albanianforum.net

Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

 
  •  

Free forum | © PunBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a blog