Forumi Universi shqiptar

You are not connected. Please login or register

Shpikjet e Da Vincit, tashmë edhe në Gjirokastër

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Admin

avatar


Shpikjet e Da Vincit, tashmë edhe në Gjirokastër


Udhëtimi i 50 shpikjeve nga Italia drejt Shqipërisë është bere ne kuadër te stinës se madhe te eventeve "Dy popuj, një det, një miqësi"


Shpikjet e gjeniut italian, Leonardo Da Vinçi, tani mund t'i shihni dhe t'i prekni nga afër. Gurëhedhësi, lupa diellore, makine korrje, peshore apo sende te tjera, qe për atë kohe ishin te pakonceptueshme, janë ekspozuar ne mjediset e kështjellës te Gjirokastrës dhe do te qëndrojnë aty për tri jave. Udhëtimi i 50 shpikjeve te Da Vincit nga Italia drejt Shqipërisë është bere ne kuadër te stinës se madhe te eventeve "Dy popuj, një det, një miqësi". Para se te ekspozoheshin ne kalanë e Gjirokastrës, shpikjet e Da Vincit ndodheshin prej 10 muajsh ne qytetin e Leçes. Pas qëndrimit ne Gjirokastër ato pritet te vijnë ne Tirane, ku do te ekspozohen ne Akademinë e Arteve te Bukura, nga data 19 deri në 22 maj.

Burimi:
Vizion+

http://univers.albanianforum.net

Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

 
  •  

Create a forum on Forumotion | © PunBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblog