Forumi Universi shqiptar

You are not connected. Please login or register

V a n G o g h

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 V a n G o g h prej Sun Apr 25, 2010 12:58 pm

Juna

avatar


Zbulohet pas 35 vjetesh vepra e Van Gogh

Nje pikture deri me sot e panjohur e Vincent Van Gogh ka qendruar per 35 vjetesh e mbyllur ne nje magazine dyqani ne qytezen holandeze te Zwolle-s.
Vepra me titull "Le moulin de blute-fin" u ble nga pronari i muzeut, nje matrapaz famekeq ne vitin 1975 ne nje dyqan francez arti.

Koleksionisti privat vdiq ne vitin 1984 dhe prej atehere vepra perfundoi ne nje magazine.

Pas analizave te eksperteve te Van Gogh, thuhet pa me te voglin dyshim se vepra 55 me 38 centimetra eshte krijim origjinal i piktorit te madh.

Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

 
  •  

Free forum | © PunBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a blog